DOGS

BITCHES

CLASS 1 - MINOR PUPPY DOG(4/1)

 1st  DINAHTRON WEDGEWOOD


 2nd  MOHOS TIGERS FOOTSTEPS AT NIKAMI


 3rd JAYDANIA EDMOND ELGAR


CLASS 17 - MINOR PUPPY BITCH(3)

1st  TEESEEDANE TRULY ADELICIA


2nd DINAHTRON AZZURRA BIANCO


3rd JAYDANIA ELLIE JO


CLASS 2 - PUPPY DOG (7)

 1st  TAWNYBRAE TRI MA BEST FOR DINAHTRON


 2nd DANEMOOR BLACK PRINCE


 3rd CARBARLINE TOP SECRET


 4th DANSKERVEN PIERRE LE GRAND


 5th 4   VANMORE STAR LIGHT TREKK TO DANEX


CLASS 19 - PUPPY BITCH(2/1)

1st  RENESCENT PUY D'AMOUR 


CLASS 3 - SPECIAL VETERAN DOG(2/1)  

 1st RAVENDANE TERMINATOR


CLASS 20 - SPECIAL VETERAN BITCH(1)

1st CHARLOTTE ROSE OF TEESEEDANE


CLASS 4 - JUNIOR DOG(2/1)

 1st HIGHESTEEM SPECIAL GUY AT VEENDAM (Imp NOR),


CLASS 21 - JUNIOR BITCH (3/3) 

1st JAYDANIA STAN FRANCISCO


2nd CARBARLINE PENNY LANE


3rd STEGILL LADY LEGEND AT NIKAMI


CLASS 5 - YEARLING DOG(2/1)  

 1st RENESCENT MONSIEUR ALFONSE


CLASS 22 - YEARLING BITCH (2/2) 

CLASS 6 - NOVICE DOG (1/1) 

CLASS 23 - NOVICE BITCH(1)

1st DAWN PASSION


CLASS 7 - GRADUATE DOG (0)

 No Entries


CLASS 24 - GRADUATE BITCH (4/1)

1st STEGILL LADY LEGEND AT NIKAMI


2nd  DANEMOOR MAYBELLINE


3rd GALOMAX BELLE DAME


CLASS 8 - POST GRADUATE DOG(7)

 1st STEGILL HEAVY HOGWARTER


 2ndFALKEIRA SPIRIT OF FIRE


 3rdGALOMAX OWJADO


 4thEPPWOOD OCTAVIUS


 5thWOODELROND GRYFFINDOR VIA RAZIA


CLASS 25 - POST GRADUATE BITCH (5/3)

1st  JAYDANIA MISS ELLI


2nd RAYJEN GO FOR GIN




CLASS 9 - LIMIT DOG (5/4)

 1st  STEGILL HEAVY HOGWARTER


CLASS 26 - LIMIT BITCH(4/1)

1st DAINWOODS STORM LILY TO BRANELLA


2nd KENMILQUIN BLACK MAGIC


3rd MYDANE MIMOSA


CLASS 10 - OPEN DOG(0)

 No Entries


CLASS 27 - OPEN BITCH(1)

1st WOODELROND LADY GUINEVERE


CLASS 11 - SPECIAL BEGINNERS DOG (1/1)

CLASS 28 - SPECIAL BEGINNERS BITCH (0)

No Entries


CLASS 12 - SPECIAL OPEN FAWN DOG (3/1)

1st  STEGILL HEAVY HOGWARTER


2nd JAYDANIA JOHNNY CASH




CLASS 29 - SPECIAL OPEN FAWN BITCH (1)

1st STEGILL LADY LEGEND AT NIKAMI


CLASS 13 - SPECIAL OPEN BRINDLE DOG(0)

 No Entries


CLASS 30 - SPECIAL OPEN BRINDLE BITCH(2)

1st JAYDANIA MISS ELLI


2nd TEESEEDANE TRULY ADELICIA


CLASS 14 - SPECIAL OPEN HARLEQUIN DOG (0)

 No Entries


CLASS 31 - SPECIAL OPEN HARLEQUIN BITCH (0)

No Entries


CLASS 15 - SPECIAL OPEN BLUE DOG(3/1)

1st DINAHTRON GENTLEMAN


2nd RENESCENT MONSIEUR ALFONSE


CLASS 32 - SPECIAL OPEN BLUE BITCH (3/1)

1st DANEMOOR MAYBELLINE


2nd MYDANE MIMOSA


CLASS 16 - SPECIAL OPEN BLACK DOG (5/1) 

1st DANEMOOR BLACK PRINCE


2nd GALOMAX OWJADO


3rd DANSKERVEN PIERRE LE GRAND


4th WOODELROND GRYFFINDOR VIA RAZIA


CLASS 33 - SPECIAL OPEN BLACK BITCH (3)

1st KENMILQUIN BLACK MAGIC


2nd WOODELROND LADY GUINEVERE


3rd RAYJEN GO FOR GIN




CLASS 17 - SPECIAL OPEN MANTLE DOG (0)

 No Entries


CLASS 34 - SPECIAL OPEN MANTLE BITCH (1)

1st DAWN PASSION



BEST DOG


  STEGILL HEAVY HOGWARTER


RESERVE BEST DOG


  TAWNYBRAE TRI MA BEST FOR DINAHTRON


BEST PUPPY DOG


  TAWNYBRAE TRI MA BEST FOR DINAHTRON





BEST BITCH


  DAINWOODS STORM LILY TO BRANELLA 


RESERVE BEST BITCH


   JAYDANIA MISS ELLI


BEST PUPPY BITCH


   TEESEEDANE TRULY ADELICIA



CLASS 33 - BRACE (0)


No Entries



CLASS 34 - TEAM (0)


No Entries



BEST IN SHOW:  DAINWOODS STORM LILY TO BRANELLA

BEST OPPOSITE SEX IN SHOW:  STEGILL HEAVY HOGWARTER

RESERVE BEST IN SHOW:  STEGILL HEAVY HOGWARTER

BEST PUPPY IN SHOW:  TAWNYBRAE TRI MA BEST FOR DINAHTRON

RESERVE BEST PUPPY IN SHOW:  TEESEEDANE TRULY ADELICIA



THE PETER RUSSELL MEMORIAL PUPPY, NOVICE & YEARLING STAKES


JUDGE Miss Leah Wiltshire

BEST PUPPY STAKES

BEST YEARLING STAKES

CLASS 37 - PUPPY DOG - 6 TO 8 MONTHS(2)

CLASS 40 - PUPPY BITCH - 6 TO 8 MONTHS(1)

1st MOHOS TIGERS FOOTSTEPS AT NIKAMI

2nd  JAYDANIA EDMOND ELGAR

1st   JAYDANIA ELLIE JO

CLASS 38 - PUPPY DOG - 8 TO 10 MONTHS(4/2)

CLASS 41 - PUPPY BITCH - 8 TO 10 MONTHS(4/1)

1st   DINAHTRON WEDGEWOOD

2nd  CARBARLINE TOP SECRET

1st   TEESEEDANE TRULY ADELICIA

2nd   DINAHTRON AZZURRA BIANCO

3rd   CARBARLINE PENNY LANE

CLASS 39 - PUPPY DOG - 10 TO 12 MONTHS(4/1)

CLASS 42 - PUPPY BITCH - 10 TO 12 MONTHS(1)

1st   TAWNYBRAE TRI MA BEST FOR DINAHTRON

2nd   DANEMOOR BLACK PRINCE

3rd   DANSKERVEN PIERRE LE GRAND


CLASS 43 - NOVICE DOG(1)

CLASS 44 - NOVICE BITCH(1)

1st   RENESCENT MONSIEUR ALFONSE


CLASS 45 - YEARLING DOG(5/3)

CLASS 46 - YEARLING BITCH(5/3)

1st   HIGHESTEEM SPECIAL GUY AT VEENDAM (Imp NOR),

2nd  DINAHTRON GENTLEMAN

1st   STEGILL LADY LEGEND AT NIKAMI

2nd  JAYDANIA STAN FRANCISCO



BEST in STAKES                                TAWNYBRAE TRI MA BEST FOR DINAHTRON

BEST PUPPY in STAKES                      TAWNYBRAE TRI MA BEST FOR DINAHTRON

RESERVE BEST PUPPY in STAKES        TEESEEDANE TRULY ADELICIA

BEST NOVICE in STAKES                    RENESCENT MONSIEUR ALFONSE

RESERVE BEST NOVICE in STAKES   

BEST YEARLING in STAKES                 STEGILL LADY LEGEND AT NIKAM

RESERVE BEST YEARLING in STAKES  HIGHESTEEM SPECIAL GUY AT VEENDAM (Imp NOR),

BEST PUPPY IN SHOW

BEST IN SHOW, RES.BEST IN SHOW, BEST PUPPY IN SHOW

BEST VETERAN IN SHOW

2010 MEMBERS LIMITED SHOW RESULTS

Date: Saturday 24th July 2010

Judges: Open Show: Sarah Grosvenor

Stakes: Leah Wiltshire

Venue: Baginton Village Hall, Baginton, Coventry


BEST IN SHOW:  DAINWOODS STORM LILY TO BRANELLA

BEST OPPOSITE SEX IN SHOW:  STEGILL HEAVY HOGWARTER

RESERVE BEST IN SHOW:  STEGILL HEAVY HOGWARTER

BEST PUPPY IN SHOW:  TAWNYBRAE TRI MA BEST FOR DINAHTRON

RESERVE BEST PUPPY IN SHOW:  TEESEEDANE TRULY ADELICIA